Protipožární zárubně

Chcete-li si pořídit požární dveře a spolehnout se na to, že vás dokonale ochrání v případě požáru? Nesmíte zapomenout pořídit si k nim vhodné protipožární zárubně, bez kterých samotné dveře nesplní požadovanou požární odolnost.

Zárubně s požární odolností jsou součástí požárního uzávěru (dveří, okna, vrat...) jako celku. Bez zárubně požárně odolné by dveře s požární odoností nevyhověly předpisům a požadavkům kolaudačního rozhodnutí. Pokud by nepožární zárubeň odhořela požární dveře by ztratily význam a stalyx by se dveřmi bez zaručené požární odonosti. Typové zárubně, kteríé lze kioupit i samostqatně bez dveří jsou od nepožárních  odlišné v zesílení a zpevnění zárubní tak aby odpovídaly většímu zatížení těchto zárubní po nasazení požárních dveří.  Závěsy s vyšší nosnotí. V objednávce zárubní, určených pro sestavy požárních uzávěrů, je proto vždy nutné přesně uvést co nejvíce informací vztahujícím se k požárním dveřím je nutné uvádět označení požární odolnosti celé - nestačí uvést pouze minuty. Příklady EI nebo EW dále číslo 15, 30, 45, 60, 90 a značení  D3, D1 nebo DP3, DP1. dále můlže být značka S, C, PAN

Samostatně zakoupené zárubně lze použít pro odolnosti EW - EI, 15,30 někdy 45 D1, D3, DP1 a DP3 

Zárubně lze zakoupit jinde než požární dveře obyčejné typové. Bohužel to neplatí pro každou odolnost a každé požární dveře. Obecně to platí pro běžné hladké typové dveře.

Doporučujeme si předem prověřit o jaký se jedná výrobek zda má požadované vlastnosti a hodí se pro požárně odolné dveře nebo Vámi vybrané dveře s požární odolností.

ZÁRUBNĚ MUSÍ DODAVATEL PRODAT S OZNAČENÍM požární odolnosti a přiložit doklad o atestu . Dodavatel, který prodá pouze dveře vystaví doklad o požární odolnosti pouze ke dveřím, které jsou v TYPOVÉ POŽÁRNÍ ZÁRUBNI TESTOVANÉ. DOKLAD OD DVEŘÍ není DOKLADEM OD ZÁRUBNĚ,  která je zakoupena jinde.

Jak požární dveře, tak i protipožární zárubně musí být odzkoušené a atestované dle příslušných norem ČSN aby sloužily jako funkční požární uzávěr.

Kdyby se požární dveře osadily do jakékoliv jiné zárubně, hrozilo by v případě požáru jejich shoření a vypadení dveří, čímž by funkce požárního uzávěru selhala. K dostání jsou samotné požární zárubně pouze typizované ocelové pro zazdění nebo pro SDK. Takové protipožární zárubně musí mít samostatný atest a označení. Požární dveře do těchto typizovaných zárubní se prodávají samostatně neboť jsou v těchto zárubních odzkoušeny a zákazník může požární zárubně nakupovat od výrobců jako je MONTKOV nebo jiných. Ostatní protipožární zárubně jsou součástí požárních dveří.

Máte-li zájem o zabezpečení a ochraně proti požáru a chcete si nechat namontovat požární dveře a k tomu vhodné protipožární ocelové zárubně, neváhejte nás kontaktovat.požární dveře


Reklama na internetu eBRÁNA s.r.o. Tvorba www stránek eBRÁNA s.r.o.